Cestovní ruch | Počet návštěvníků skiareálu Ještěd v zimní sezoně

Nedílnou součástí image města Liberce je také možnost bohatého sportovního vyžití v blízkém skiareálu. Sledování návštěvnosti v zimní sezoně umožňuje porovnat atraktivitu skiareálu, vyjádřenou celkovým počtem návštěvníků, v jednotlivých letech. Skiareál Ještěd je celoročním sportovním areálem. V letní sezoně se návštěvnost areálu pohybuje v průměru kolem 15 - 20 tisíc návštěvníků.

Ještěd je nejdostupnějším lyžařským střediskem v České republice ležící v nadmořské výšce 540-1000 m n. m. Z centra Liberce vás vyveze tramvaj až ke stanici lanovky Skalka. Z hlavního města se lyžaři dostanou na sjezdovku za pouhých 50 minut po dálnici D10. Skiareál Ještěd láká na 9,2 kilometrů sjezdovek všech obtížností, 3 lanovky a 5 vleků. Návštěvník může využít profesionální lyžařské školy, půjčovny lyží a snowboardů, obchodu sportovních doplňků, samoobslužné restaurace na dopadu skokanských můstků nebo si užít krásných výhledů z terasy nového kiosku na Pláních.

Maximální prahová hodnota vychází z maxima v roce 2012 navýšeného o přibližně 20% rezervu.

Věděli jste, že:

„Vývoj počtu návštěvníků v zimní sezoně významně závisí na počasí. Areál využilo nejvíce návštěvníků v roce 2010, kdy jejich počet dosáhl téměř 100 000. V posledních dvou letech návštěvnost skiareálu negativně ovlivnila pandemie koronaviru (uzavření středisek a další opatření).“

Rok 
návštěvníků 
Žádná data k zobrazení