Cestovní ruch | Počet návštěvníků skiareálu Ještěd

Nedílnou součástí image města Liberce je také možnost bohatého sportovního vyžití v blízkém skiareálu. Sledování návštěvnosti v zimní sezoně umožňuje porovnat atraktivitu skiareálu, vyjádřenou celkovým počtem návštěvníků, v jednotlivých letech.

Ještěd je nejdostupnějším lyžařským střediskem v České republice ležící v nadmořské výšce 540-1000 m n. m. Z centra Liberce vás vyveze tramvaj až ke stanici lanovky Skalka. Z hlavního města se lyžaři dostanou na sjezdovku za pouhých 50 minut po dálnici D10. Skiareál Ještěd láká na 9,2 kilometrů sjezdovek všech obtížností, 3 lanovky a 5 vleků. Návštěvník může využít profesionální lyžařské školy, půjčovny lyží a snowboardů, obchodu sportovních doplňků, samoobslužné restaurace na dopadu skokanských můstků nebo si užít krásných výhledů z terasy nového kiosku na Pláních. Tuto sezónu se můžete těšit na dětskou arénu Maxiland, největší v ČR, která pomáhá všem začátečníkům s jejich prvními obloučky. Maxiland zahrnuje dva pojízdné pásy, 100metrový vlek Poma, dětský snowpark a sáňkařskou dráhu.

Maximální prahová hodnota vychází z maxima v roce 2012 navýšeného o přibližně 20% rezervu.

Věděli jste, že:

Vývoj počtu návštěvníků v zimní sezoně významně závisí na počasí. Z porovnání posledních sedmi let vyplývá, že areál využilo nejvíce návštěvníků v roce 2010, kdy jejich počet dosáhl téměř 100 000.“

Rok 
návštěvníků 
Žádná data k zobrazení